Pali bácsi mosolya

2016. október 27., címkék: reformátusok lapja, takács pál, 1956

Hat évtizeddel az események, bő két évtizeddel a rendszerváltás után Budafok közössége végre lerótta adósságát Takács Pál református gyülekezeti gondnoknak és leszármazottainak. Nyáron közteret neveztek el a XXII. kerület népszerű orvosáról, a forradalom hatvanadik évfordulója előtti napokban pedig egykori munkahelyén emléktáblát avattak a tiszteletére. A főváros e szegletében tehát valamelyest helyreállt a világ rendje, de vajon hány olyan közösség, református gyülekezet van még szerte az országban, ahol a feledés homálya fenyegeti az egykori hősök emlékét? Takács Pál alakját legkisebb leánya, Takács Zsuzsanna és veje, Nemeshanyi Huba segítségével idéztük fel az 1956-os forradalom és szabadságharc hatvanadik évfordulóját megelőző napokban.